Termotransfer

Potisk termotransferem nebo-li fólií se hodí všude tam, kde potřebujeme textil potisknout jednoduchou grafikou nebo textem v malém nákladu. Termotransferem se nejčastěji tisknou jména na dresy, oblečení na přání nebo ke speciálním příležitostem.

Je důležité mít na paměti, že pro potisk termotransferem jsou používány speciální jednobarevné folie, do kterých se motiv vyřeže a po rční separaci přenese na textil. Nelze tak tisknout velké detaily, barevné fotografie nebo obrázky.

Pro laiky, kteří s touto technologií nemají žádné zkušenosti, je nejjednoduší vysvětlení, co lze a co nelze nálednovné:

Představte si, že máte pouze jednobarevný papír a nůžky. Co s nůžkami dokážete pomyslně vystříhnout, lze aplikovat pomocí termotransferu.

My k potisku využíváme folií, které na ohmat působí velmi příjemný, softtouch dojmem a jsou zárověň velmi pružné, takže u nich nehrozí, že by mohly na elastickém oblečení popraskat. V termilisu následně každý motiv zažehlujeme dvakrát, abychom eliminovali pozdější odlupování motivu z trička.

Na potisk se hodí kterýkoliv textil, ať už se jedná o 100% bavnu, 100% polyester nebo směsi. Jedinným důležitým ukazatelem potisknutelnosti je to, aby textil dokázal vydržet teplotu přesahující 150C.